Friday, May 19, 2017

100. Giro - Tappa 12 - Forli > Reggio Emilia - 229 km - Zorluk:1/4

Tanıtım
229 km ve düz profili ile bir transfer etabı. Bologna etrafında yol alıyoruz. İtalya'nın kuzeyine yaklaşıyoruz.

Son 1 km'de iki tane viraj olan teknik bir finiş. Kalabalık ve tempolu bir toplu sprint bizi bekliyor.

Sonuç - Özet Videosu
Mirco Maestri  (ITA-Bardiani) Reggio Emilia'lı olduğu için son 7 kilometreye kadar 3 kişilik orijinal kaçış grubunun şanını korudu. Ancak Nairo Quintana'yı (KOL-Movistar) korumaya ant içmiş Movistar'ın temposu Maestri'yi 7 kilometre kala yakaladı. Sprint finişinde oluşabilecek kazalardan genel klasman adaylarını korumak için getirilmiş olan, son 3 kilometre içerisinde oluşabilecek kazalar genel klasmanda fark yaratmaz kuralının sonucu 3 kilometre içine girilince Movistar bayrağı sprint takımlarına bıraktı.

Uzun bir süre Sam Bennet (IRL) ile etap galibiyeti arayan Bora Hansgrohe takımının 5 kişilik sprint trenini izledik. Ancak 5 kişilik sprint treni koordine olamayarak,Quickstep'in 2 kişilik Max Richeze (ARG) ve Gaviria (KOL) trenine yenik düştü. Gaviria 3 galibiyetini aldı.

Not: Yaşadığı büyük kazadan sonra diz ağrıları çeken Gerraint Thomas (Sky) etapta daha fazla zaman kaybetti. 19.05.17'de yarıştan çekildiğini açıkladı. Üzücü bir haber.

Klasmanlar

Etap Fotoğrafı
EPB virüsü nedeniyle belirsiz bir süre yarıştan uzak kalan Marc Cavendish sprinti heeycanla takip ediyor.
Turistik

Forli Romagna bölgesinde küçük bir şehir.

Ekmek kırıntısından makarna, Passatelli.

Bazlamadan bozma Piadina.

Reggio Emmilia aynı isimli bölgenin başkenti. Parmigiano Reggiano peyniri Aceto Balsamico sirkesi ile ünlü. Bunun yanısıra:

Puf böreğinden hallice Gnocco Fritto.

Ispanaklı börek Erbazzone.


No comments: