Sunday, June 28, 2015

Umut Verin Onlara"Des Moines'de (Erzincan) ya da San Antonio'da (Adana) genç bir çocuk şu anda homoseksüel olduğunu fark ediyor. Anne baba'sının bunu fark ederlerse onu evden atacaklarını, okul arkadaşlarının onu ezeceklerini, televizyondaki ahlakçıların kendi üzerlerine düşeni yapacaklarını biliyor. Ve önünde iki seçeneği kalıyor:

İntahar ya da yalanla yaşamaya devam.

Ama birgün o genç çocuk gazeteyi açıp San Fransisco'da (İstanbul'da) bir homoseksüel seçimi kazandı haberini okuduğunda iki yeni seçimi olacak:

San Fransisco'ya (İstanbul'a) gelmek, ya da San Antonio'da (Adana'da) kalıp mücadele etmek!

Seçildikten iki gün sonra genç bir sesten telefon aldım. Altoona, Pennslyvania (Pursaklar, Ankara) arıyordu. "Teşekkürler" dedi.

Homoseksüel adayları seçmek zorundasınız! Seçmelisiniz ki bu çocuk gibiler, dünya için umut olduğunu bilebilsinler. Daha iyi bir yarın için umut olduğunu bilebilsinler.

Umut olmadan bizler, sadece gayler değil, Siyahlar, Asyalılar, emekliler, (Kürtler, Ermeniler, Fakirler, emekliler, işçiler) mücadele edemezler.

Sadece umutla yaşanmayacağını biliyorum. Ancak umutsuz da hayat yaşanmaya değmez. 

Bu yüzden sen, sen, sen ve sen onlara umut vermelisiniz!
"

Amerika'nın seçilmiş ilk Homoseksüel politikacısı Harvey Milk'in bu sözleri ile yanlarında olmayı çok istediğim ancak gidemediğim Onurlu homoseksüel dostlarıma selam vermek istedim. 

Bir sonraki seçimde homoseksüel ve Trans aday gösteren parti hangisi ise oyum onadır.

Zira Rosa Luxemburg'un büyük sözü her zaman doğrudur:

Özgürlük her zaman ötekileştirilenin özgürlüğü ile ölçür!

No comments: