Tuesday, April 07, 2009

Guns of BesiktasThe Turkish Police celebrated its 164. anniversary by bombing 1000s of Besiktas supporters who were marching to the stadium with tear gas and using high pressure water guns. The Guns of Besiktas were victorious in the end made it to the stadium, after humiliating the cops as shown above. As if it were a comedy show, the police wanted to do a pre-game ceremony to the same people they had gased and shot with uniforms in the field, which -obviously- was cut short after fierce protests. Reminds me again, of the bizarre and tragicomic feeling of security the police supposedly established in the society. Always ask this question, like The Clash did:

When they kick out your front door,
How you gonna come?
With your hands on your head,
Or on the trigger of your gun?

5 comments:

Kayaoğlu 29 said...
This comment has been removed by the author.
Kayaoğlu 29 said...
This comment has been removed by the author.
Kayaoğlu 29 said...

humiliating :-))

Kayaoğlu 29 said...

Ahmet Cihat, su habere ne diyorsun?

Polis Haftası nedeniyle Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne nezaket ziyaretinde bulunduklarını söyleyen Markaryan, Beşiktaş-Kayserispor maçı öncesinde yaşanan olaylarla ilgili soru üzerine, "Devletimizin polisiyle hiçbir alanda karşı karşıya gelmek istemeyiz. Ama 10 bin kişinin olduğu yerde mutlaka araya sızmalar oluyor. Değişik fikirde ve mantıkta insanlar biraraya gelince böyle olaylar kaçınılmaz oluyor. Üzücü olan orada 3.5 saat hiçbir olay yaşanmadı, emniyet güçleri sataşmalara hiçbir şekilde karşılık vermediler. Ama son 10 dakikada ne olduysa oldu. Bu ziyaret özür mahiyeti de taşıyor. Bizim kalplerimiz bir, onlarla hep beraberiz" dedi.

Aktaş (Çevik Kuvvetten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı) ise, "10 bin kişinin içerisinde art niyetli kişiler olabiliyor. Bahsedilen olaylarda alkol bence çok büyük bir etken oldu. Bir grup taraftar, içtiği biraların şişelerini görev alan polislere fırlattı. Barışın ve güzelliğin egemen olmasını istediğimiz futbol müsabakalarında bu tür olayların yaşanmasına biz de üzülüyoruz" şeklinde konuştu.

Can said...

bu haber doğruysa geldiğini sandığımız asi ruhumuz "tribün liderimiz" tarafından geri iade EDİLMİŞTİR.